Straż Miejska w Łodzi dziękujemy za nominację ??? MOSiR Łódź oczywiście podejmuje wyzwanie #GaszynChallage. Wspieramy zbiórkę środków na leczenie dzieci chorych na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). My natomiast nominujemy i zapraszamy do akcji:
➡️ Politechnika Łódzka
➡️ MPO Łódź
➡️ ZOO Łódź
Szczegóły akcji na www.siepomaga.pl oraz www.napompowani.pl ?
 

Ciepłe i słoneczne dni sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą, zarówno na kąpieliskach miejskich jak i na pływalniach.  Bezpieczeństwo nasze jak i naszych bliskich, a w szczególności dzieci w dużej mierze zależy od nas samych, od naszej wiedzy o tym jak należy zachowywać się bezpiecznie nad wodą i od umiejętności wykorzystywania tej wiedzy.

Wiadomo, że "czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci". Dlatego od 5 sierpnia ruszamy z bezpłatnym projektem "Bądź bezpieczny nad wodą".  Zajęcia, obejmujące m.in. prelekcję z zakresu bezpiecznego zachowania nad wodą, jak i w wodzie, prezentację ratowniczego sprzętu ratunkowego oraz zajęcia w wodzie z elementami nauki pływania, prowadzone będą przez ratowników wodnych na:
pływalni Wodny Raj przy ulicy Wiernej Rzeki 2
środy i piątki w godz. 10.00 - 12.00
pływalni przy ulicy Sobolowej 1
środy i piątki 13.00 - 15.00

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci przebywające na obiektach do czynnego uczestnictwa w projekcie.

Łodzianie w terorocznym budżecie obywatelskim złożyli 856 projektów na łączną kwotę 24 mln zł.
Wiele projektów dotyczy obszarów rekreacyjnych, takich jak Arturówek, Stawy Jana i Stawy Stefańskiego. Dużo projektów jest inwestycyjnych, ale są też projekty miękkie, takie jak zajęcia jogi w parku, zajęcia unihokeja a nawet sadzenie roślin miododajnych na terenie obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Aktywność, pomysłowość i kreatywnośc łodzian jest duża.

Mieszkańcy naszego miasta w tym roku w szczególności upodobali sobie pump tracki – czyli specjalne tory do wyczynowej jazdy rowerem lub na rolkach. Tradycyjnie też na terenie całej Łodzi przygotowano też projekty nowych siłowni plenerowych oraz stref street workout.

Aż sześć projektów dotyczy Arturówka i osiedla Łagiewniki. - Jednym z pomysłów jest kompletna modernizacja kąpieliska, wymiana piasku, stworzenie profesjonalnego stanowiska ratowniczego i wprowadzenie małej infrastruktury rekreacyjnej, takiej, żeby wygodnie wypocząć,  by móc skorzystać z leżaków, siedzisk i innych urządzeń.Projekty związane z modernizacją jednego z najpopularniejszych miejsc wypoczynku łodzian opiewają na 3 mln 212 tys. zł.

W tegorocznym budżecie obywatelskim będzie można głosować od 6 do 30 listopada, a wyniki zostaną ogłoszone przed końcem bieżącego roku.

Partnerzy

lodz_kreuje_logo_small_transparent
lkdr
Fundacja Niechciane i zapomniane
REGIMIS
Cisek - Studio Tańca
zielonalodz
Previous Next Play Pause