Szanowni Państwo

Z uwagi na potencjalne zagrożenie epidemiczne, w trosce o Państwa bezpieczeństwo zdrowotne oraz celu ograniczenia bezpośrednich kontaktów większej liczby osób uprzejmie informujemy, że z dniem 11 marca 2020 r., zawieszamy na najbliższe dwa tygodnie, świadczenie usług w obszarach organizacji wszystkich zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży i seniorów tj. nordic walking, gimnastyki w wodzie, samoobrony dla kobiet, ćwiczeń ogólnousprawniających i wzmacniających, ćwiczeń z gumami oporowymi i zajęć tai-chi. Odwołane zostają również ślizgawki popularne na lodowiskach „Bombonierka” przy ul. Stefanowskiego 21 i „Retkinia” przy ul. Popiełuszki 13b oraz możliwość korzystania z pływalni „Wodny Raj” przy ul. Wiernej Rzeki 2.

Będziemy informować Państwa na bieżąco o dalszych decyzjach dotyczących funkcjonowania naszych obiektów oraz terminach wznowienia zajęć na naszej stronie oraz na fb.

 

Po dwu miesięcznej przerwie wznowiliśmy długo wyczekiwane przez mieszkańców Łodzi bezpłatne zajęcia ogólnousprawniające. Zajęcia odbywają się w halach przy ul. Małachowskiego 7, ul. Karpackiej 61 oraz ul. ks. Skorupki 21.

Ze względu na nadal obowiązujące rygory sanitarne dot. m.in ilości osób mogących przebywać na sali, warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wpisanie się na listę uczestników. Zapisy przyjmowane są z tygodniowym wyprzedzeniem. Rezerwacji terminów można dokonywać w piątek ( poprzedzający tydzień zajęć którymi są Państwo zainteresowani ) w godz. 10.00 – 13.00, pod numerem telefonu 536-777-610.

Uczestnicy zajęć posiadający własne karimaty proszeni są o ich zabieranie na zajęcia, a osoby nie posiadające karimat o przynoszenie dużego ręcznika. W trakcie zajęć wymagany jest bezpieczny odstęp pomiędzy uczestnikami. Przed wejściem na salę i po zakończeniu zajęć obowiązkowa dezynfekcja rąk. Ćwiczącym NIE BĘDZIE udostępniona szatnia ani węzły sanitarne (poza toaletą).

 

Harmonogram zajęć:

 

Hala przy ul. Karpackiej 61 || ul. ks. Skorupki 21

poniedziałki – piątki w godz. 9.00 – 9.45; 10.30 – 11.15; 13.00 – 13.45; 14.30 – 15.15

 

Hala przy ul. Małachowskiego 7

poniedziałki, środy i piątki w godz. 12.00 -12.45; 13.30 – 14.15; 15.00 – 15.45; 16.15 – 17.00

 

Szanowni Państwo

w trakcie pandemii i ograniczonej z jej powodu ludzkiej aktywności dzikie ptaki powróciły do swojego środowiska naturalnego. W "Arturówku" na stawach swoje gniazda założyły łyski – zarówno w przybrzeżnej roślinności jak i na pływającej wyspie. Jesteśmy ogromnie dumni, że i łabędzie swoje gniazdo zbudowały na naszym obiekcie, szczególnie że zrobiły to po raz pierwszy od lat 90-tych. Obecnie to już rodzina 2 + 2 (z szansą , choć chyba już niewielką, na kolejne 5 młodych). Niestety z "powrotem" ludzi na te piękne tereny, wróciły stare problemy.

 

Uruchamiając przystań wodną informowaliśmy wszystkich klientów o kategorycznym zakazie podpływania do gniazd łabędzi i łysków. Niestety zdarzają się próby niepokojenia ptaków i podpływania do ich gniazd.

 

Zwracamy się z apelem do wszystkich osób spacerujących i odpoczywających nad stawami, jak również do korzystających ze sprzętów pływających o nie płoszenie ptaków i odpowiedzialne zachowanie.

 

Partnerzy

lodz_kreuje_logo_small_transparent
lkdr
Fundacja Niechciane i zapomniane
REGIMIS
Cisek - Studio Tańca
zielonalodz
motodrom
Previous Next Play Pause