Ponad 80 osób postanowiło uczcić 596. Urodziny Łodzi biorąc udział w Urodzinowym Marszu Nordic Walking, zorganizowanym przez MOSiR Łódź. Urodzinowe marsze nordic walking stają się powoli tradycją, która cieszy się rosnącą popularnością.

 

W tym roku na miłośników maszerowania z kijkami czekała trasa o długości 5960 metrów, co nawiązywało do rocznicy nadania Łodzi praw miejskich. Marsz wystartował o godzinie 11:00 na "Stawach Stefańskiego", a jego rozpoczęcie poprzedziła obowiązkowa rozgrzewka.

 

Świętujący na sportowo otrzymali pamiątkowe przypinki. Mogli też skorzystać z bezpłatnych badań, przygotowanych przez naszych partnerów. W namiocie Synexusa na uczestników czekał pomiar BMI tkanki tłuszczowej, a w namiocie Miejskiego Centrum Medycznego Bałuty zbadać można było poziom cukru i ciśnienie. Zainteresowani miejską ofertą dla seniorów mogli z kolei zawitać do namiotu Urzędu Miasta Łodzi.

 

Na zakończenie imprezowego marszu, troje najstarszych uczestników otrzymało pamiątkowe medale. Za udział w sobotniej imprezie serdecznie dziękujemy naszym partnerom i oczywiście uczestnikom. Fotorelację z wydarzenia można obejrzeć tutaj.

 

Partnerzy

lodz_kreuje_logo_small_transparent
lkdr
Fundacja Niechciane i zapomniane
REGIMIS
Cisek - Studio Tańca
zielonalodz
motodrom
Previous Next Play Pause