Czy wiecie, czym jest gra w bule?

Jeśli nie, ale chcielibyście spróbować - to zajęcia właśnie dla Was! Jeśli tak - oczywiście również zapraszamy! Do gry nie potrzeba wiele - wystarczą metalowe kule i dobre chęci :-)

Cała zabawa polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu kulami, w kierunku małej drewnianej lub plastikowej kulki, zwanej "prosiaczkiem" lub "świnką". Każda partia składa się z kilku rozgrywek. Rozgrywka to okres od wyrzucenia świnki do wyrzucenia przez graczy ostatniej kuli. W danej rozgrywce każdy gracz stara się umieścić swoją bulę bliżej "świnki" lub wybić stojące najbliżej "świnki" bule przeciwnika. Po wyrzuceniu wszystkich bul oblicza się punkty: zdobywa je tylko ta osoba, której bula stoi najbliżej "świnki". Partię wygrywa zespół, który osiągnął jako pierwszy 13 pkt.

Gra w bule pochodzi z Francji - i tam właśnie jest najbardziej popularna. Jednak gra się nie tylko we Francji - graczy spotkamy też w innych krajach europejskich i na świecie - chociaż by w Tunezji, Maroko, Wietnamie, Senegalu czy na Madagaskarze.  Zwana inaczej "petanką", gra w bule uprawiana jest przez blisko 600 tysięcy licencjonowanych zawodników w samej tylko Francji! Zdobywa coraz większa popularność również w Polsce, gdzie gra się głównie w parkach i na niewybetonowanych placach. Nie wymaga przygotowania fizycznego, chociaż oczywiście wskazana jest rozgrzewka.

Zapraszamy serdecznie na nasze zajęcia, odbywające się w każdy piątek na terenie Obiektu Sportowego Małachowskiego. Zbiórka przed halą MOSiR o godz. 11:00. Zajęcia potrwają do godz. 12:15.

zdjęcie: www.u3ajavea.org

Partnerzy

lodz_kreuje_logo_small_transparent
lkdr
zielonalodz
motodrom
REGIMIS
Cisek - Studio Tańca
Primavera
czarnestopy
mszs-lodz
pos
twoja_reklama_w_mosir_baner
Previous Next Play Pause