Cykl Grand Prix City Trail z Nationale-Nederlanden w Łodzi dobiegł końca.

 

W niedzielę 11 marca już po raz szósty miłośnicy biegów przełajowych zmierzyli się na 5 km trasie w Parku im. 3 Maja. Ostatni z serii bieg zgromadził ponad 340 uczestników i uczestniczek, w tym zawodników, dla których była to rozgrzewka przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Biegach Przełajowych.

 

Podczas niedzielnego biegu padł rekord trasy, po który sięgnął Robert Głowala - brązowy medalista mistrzostw Polski w półmaratonie z 2017 roku - z czasem 15:31, zajmując tym samym pierwsze miejsce, zarówno wśród mężczyzn, jak i w kategorii open. Kolejne miejsca wśród mężczyzn zajęli Patryk Stypułkowski i Tomasz Osmulski. Najlepszą zawodniczką została natomiast Zuzanna Mokros z czasem 18:28. Zaraz za nią uplasowały się Magdalena Pierzchała i Magdalena Ciołak.

 

W całym cyklu biegów, od października 2017 do marca 2018 roku, udział wzięło aż 3000 zawodników, w tym 2219 dorosłych i 801 dzieci. Niekwestionowanym zwycięzcą cyklu został Wojciech Sowik, a kolejne miejsca przypadły Adamowi Włodarczykowi i Pawłowi Kopaczewskiemu. Najlepszymi zawodniczkami całego cyklu okazały się Monika Kaczmarek, Zuzanna Mokros i Magdalena Pierzchała.

 

Aby zostać skwalifikowanym i otrzymać pamiątkowe medale konieczny był udział co najmniej w czterech z sześciu biegów. Udało się to aż 390 zawodniczkom i zawodnikom. Uroczysta dekoracja i podsumowanie cyklu nastąpi już 27 marca w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

 

Pełne wyniki dostępne na stronie citytrail.pl, natomiast fotorelację z ostatniego biegu w tej edycji obejrzeć można TUTAJ.

Partnerzy

lodz_kreuje_logo_small_transparent
lkdr
zielonalodz
motodrom
Regimis_małe
primavera
czarnestopy
lkh
mszs-lodz
pos
twoja_reklama_w_mosir_baner
Previous Next Play Pause