Podczas gdy w Rosji trwa piłkarski Mundial, w Łodzi rozegrano Akademickie Mistrzostwa Świata w Unihokeja. O tytuł mistrza rywalizowało siedem drużyn męskich i sześć drużyn kobiecych z Europy i Azji, które zmierzyły się w 29 meczach rozegranych zarówno w "Zatoce Sportu" Politechniki Łódzkiej, jak i w hali sportowej przy ul. ks. Skorupki 21.

 

Akademickie Mistrzostwa Świata w Unihokeja rozpoczęły się w środę, 26 czerwca. Zawodnicy i zawodniczki z Polski, Finlandii, Japonii, Republiki Czeskiej, Słowacji, Singapuru, Szwajcarii i Szwecji walczyli o tytuł najlepszej drużyny świata. W hali sportowej przy ul. ks. Skorupki rozegrano 12 meczów.

 

Pierwszego dnia mistrzostw w hali sportowej zmierzyły się męskie drużyny z Finlandii i Republiki Czeskiej oraz kobiece drużyny z Singapuru i Szwecji. Po emocjonujących starciach Czesi pokonali Finów 6:2, natomiast Szwedki triumfowały nad Singapurkami 10:0.

 

W kolejnych dniach miłośnicy unihokeja mogli kibicować w hali sportowej również zawodnikom i zawodniczkom z Japonii, Szwajcarii i Słowacji. Również męska reprezentacja Polski rozegrała swój mecz w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi, walcząc o piąte miejsce. Mecz zakończył się zwycięstwem Polaków nad Japończykami 8:1.

 

Finały Akademickich Mistrzostw Świata w Unihokeja oglądać można było w "Zatoce Sportu" Politechniki Łódzkiej. Zwycięzcami niedzielnych meczów finałowych okazały się drużyny z Finlandii (kobiety) i Republiki Czeskiej (mężczyźni) zdobywając tytuły mistrzowskie.

 

Szczegółowe wyniki wszystkich meczów sprawdzić można tutaj

Partnerzy

lodz_kreuje_logo_small_transparent
lkdr
zielonalodz
motodrom
REGIMIS
Cisek - Studio Tańca
Primavera
czarnestopy
mszs-lodz
pos
twoja_reklama_w_mosir_baner
Previous Next Play Pause