Międzynarodowy Dzień Ziemi już 22 kwietnia, to świetna okazja nie tylko do radosnego świętowania, ale też edukacji ekologicznej najmłodszych mieszkanek i mieszkańców Łodzi. Tego dnia ze szczególną troską myślimy o naszej planecie, środowisku naturalnym i jego ochronie.

 

MPO Łódź wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łodzi przygotował z tej okazji fantastyczną imprezę, na którą zapraszamy grupy zorganizowane z łódzkich przedszkoli i szkół. Wśród atrakcji znaleźć można ścieżkę ekologiczną, upcykling, konkursy ekologiczno-sprawnościowe, zabawy z animatorami i wiele więcej.

 

Impreza, która odbędzie się 20 kwietnia 2018 r. w godzinach 10:00-13:00 przed halą sportową przy ul. ks. Skorupki 21, ma za zadanie popularyzowanie postaw ekologicznych wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta i pokazanie im jak kruchy jest ekosystem naszej planety. Uczestnicy dowiedzą się też jak prawidłowo segregować odpady oraz czym jest recykling i upcykling.

 

Ponadto wszystkich mieszkańców zapraszamy do Ekokantoru, który dostępny będzie podczas trwania imprezy, gdzie będzie można wymienić surowce na sadzonki. Szczegóły wymiany surowców dostępne są na stronie internetowej MPO Łódź. 

 

Więcej szczegółów i regulaminy dostępne są tutaj.

 

Ekokant18

Partnerzy

lodz_kreuje_logo_small_transparent
lkdr
zielonalodz
motodrom
Regimis_małe
primavera
czarnestopy
lkh
mszs-lodz
pos
twoja_reklama_w_mosir_baner
Previous Next Play Pause