Łódzkie Targi Aktywności 2023

Łódzkie Targi Aktywności 2023

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi miał przyjemność zorganizować kolejną edycję Targów Aktywności. Partnerem głównym była "Fundacja Małgorzaty Niemczyk" Wydarzenie odbyło się w hali sportowej przy ulicy Skorupki 21 w Łodzi. Targi stanowiły doskonałą okazję do zapoznania się z bogatą ofertą łódzkich klubów sportowych i firm związanych z obszarem sportu oraz rekreacji.

Organizatorzy Targów przygotowali wiele atrakcji dla zwiedzających. Można było porozmawiać z trenerami, zawodnikami i fizjoterapeutami, a także wziąć udział w ustanowieniu rekordu Polski we wspólnym tańczeniu Macareny. Targi skupiły ponad 70 firm, organizacji, klubów sportowych oraz stowarzyszeń, które zaprezentowały swoją ofertę związana z wolnym czasem, treningami, dbaniem o zdrowie i urodę.

Nasza impreza cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Podczas tej jak i poprzedniej edycji licznie przybyli zarówno młodzi ludzie, jak i osoby dorosłe. W ofercie klubów i szkółek sportowych można znaleźć zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych, a także dla seniorów.

Podczas Targów można było dowiedzieć się, gdzie nauczyć się pływać, grać w tenisa, jak trenować bieganie oraz jak zdrowo się odżywiać. W programie imprezy znajdowały się również pokazy różnych dyscyplin sportowych, warsztaty oraz rozmowy z ekspertami, trenerami i zawodnikami na temat aktywności, zdrowego stylu życia, psychologii w sporcie oraz prewencji urazów.

Targi Aktywności są miejscem, gdzie można skorzystać z ofert dedykowanych osobom niepełnosprawnym. Przedstawiciele Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego zaprezentowali zajęcia siatkówki na siedząco.

Już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych, niezależnie od wieku i poziomu sprawności, na Łódzkie Targi Aktywności 2024!

MOSiR Łódź BAAARDZO Serdecznie dziękuję wszystkim partnerom, sponsorom, wystawcom, uczestnikom i zwiedzającym za tak liczny i aktywny udział w ŁTA 2023


Gwiazdy sportu na ŁTA 2023

Wśród gwiazd na Łódzkich Targach Aktywności błyszczały Panie:

Elżbieta Nowak - mistrzyni Europy 1999 r. koszykówka, olimpiada w Sydney 2000 r.

Małgorzata Niemczyk- mistrzyni Europy 2003 r. siatkówka

Aleksandra Urbańczyk- mistrzyni Europy 2004 r.- pływanie na 100 m, brąz MŚ 2012 r. na 50 m

Agnieszka Domańska - mistrzyni Polski łyżwiarstwo figurowe 1992-1994

Na targach łódzki MOSiR reprezentowany był przez nasze gwiazdy:

Marek Chojnacki - piłkarz ŁKS Łódź, reprezentant Polski, trener piłki nożnej, w tym mistrzyń Polski w sezonie 2021/2022. Do 2014 był rekordzistą pod względem liczby meczów rozegranych w polskiej ekstraklasie – zaliczył ich 452 (wszystkie w barwach ŁKS)

Adam Marczak - medalista mistrzostw Polski, wieloletni trener i zawodnik z dużym doświadczeniem, który przyczynił się do sukcesów wielu zawodników: m.in. Natalii Bąk – medalistki mistrzostw Polski, Europy i Świata w klasyfikacji juniorów, Marka Badowskiego – aktualnego w-ce mistrza Polski.

NA zaproszenie MOSIR z pokazem Taekwondo wystąpił Przemysław Wieczorek, vice mistrz świata w Taekwondo paraolimpijskim.

Gościliśmy również:

- siatkarza Marcina Prusa, wielokrotnego reprezentanta Polski.

Hovhannes Yazichyan judoka, wielokrotny mistrz Europy i Świata w trójboju siłowym.


Rekord Polski w Macarenie dla Łodzi

Podczas targów miało miejsce niesamowite wydarzenie, nasze miasto pobiło rekord w tańczeniu Macareny! Na placu przed Halą Sportową przy alei Politechniki, aż 662 osoby postanowiły wspólnie zatańczyć ten znany utwór. Łódź ma teraz najlepszy wynik w Polsce!

Poprzedni rekord został pobity o 21 osób. Pod okiem przedstawicielki organizacji zatwierdzającej rekordy Polski w różnych dziedzinach, uczestnicy tańczyli Macarenę przez 3 minuty. Wcześniej rekordy były ustanawiane kilkakrotnie, a ostatni pochodził z maja tego roku, gdy grupa 641 studentów we Wrocławiu wykonała choreografię do tej popularnej piosenki hiszpańskiego duetu Los Del Río z 1993 roku.

Jednak łódzkie wydarzenie przerosło ten wynik o 21 osób, co ostatecznie zostało oficjalnie uznane i zatwierdzone. Do bicia rekordu przyłączył się Łukasz Kucharski, dyrektor MOSiR-u, oraz Marcin Prus, wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce. Rekord w tańczeniu Macareny stał się dodatkowym elementem Targów Aktywności, które odbywały się w tym samym czasie w hali. To wspaniała okazja do świętowania i dumy dla mieszkańców Łodzi, którzy pokazali, że są gotowi na najbardziej szalone wyzwania.