Obiekt Rekreacyjny Arturówek

OBIEKT REKREACYJNY "ARTURÓWEK"
91-503 Łódź, ul. Skrzydlata 75

Telefon: +48 576 265 500

arturowek@mosir.lodz.pl


Obiekt Rekreacyjny „Arturówek” znajduje się w dzielnicy Bałuty na terenie osiedla Łagiewniki, w północnej części miasta przy ul. Skrzydlatej 75. Na jego terenie zlokalizowane są akweny zasilane przez wody rzeki Bzury.
Na terenie administrowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji znajduje się m. in. plaża, na której organizowane jest sezonowe kąpielisko, przystań wodna gdzie sezonowo można wypożyczyć sprzęt pływający, place zabaw oraz siłownia plenerowa. W ciągu ostatnich lat obiekt przeszedł szereg modernizacji – powstały powstały alejki piesze i rowerowe, nowa plaża i przystań oraz zamontowano oświetlenie i monitoring. Miejsce to wyróżniają m.in. takie instalacje jak wodny plac zabaw, fabryka wody na plaży, pomost dla niepełnosprawnych na przystani, ławka dla matki karmiącej, ogród leśny i kaczkomat.
Ze względu na parkowy charakter terenu oraz znajdującą się tam infrastrukturę „Arturówek” jest doskonałym miejscem do organizacji wydarzeń plenerowych, w tym pikników miejskich lub imprez firmowych.