Obiekt Rekreacyjny Młynek

OBIEKT REKREACYJNY "MŁYNEK"
93-237 Łódź, ul. Śląska 168

Telefon: +48 574 739 900

mlynek@mosir.lodz.pl


Obiekt Rekreacyjny „Młynek” znajduje się w dzielnicy Łódź Górna na terenie osiedla Chojny-Dąbrowa, w południowo-wschodniej części miasta przy ul. Śląskiej 168. Na jego terenie zlokalizowany jest akwen zasilany przez wody rzeki Olechówki.
Na terenie administrowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji znajdują się m. in. przystań wodna gdzie sezonowo można wypożyczyć sprzęt pływający, plac zabaw, siłownia plenerowa, boisko do siatkówki plażowej, miejsca do grillowania, boisko do unihokeja, stacja street workout oraz ninja park. W ciągu ostatnich lat obiekt przeszedł szereg modernizacji – powstały alejki pieszo-rowerowe, nowoczesny budynek przystani, zamontowano oświetlenie oraz monitoring. Miejsce to wyróżniają m.in. takie instalacje jak wysoka na prawie 9 m wieża strażacka ze zjeżdżalniami, możliwość wypożyczenia rowerów wodnych typu flaming, ławka dla matki karmiącej, kaczkomat i zdrój wodny z wodą pitną.
Ze względu na parkowy charakter terenu oraz znajdującą się tam infrastrukturę „Młynek” jest doskonałym miejscem do organizacji wydarzeń plenerowych, w tym pikników miejskich lub imprez firmowych.