Obiekt Rekreacyjny Stawy Jana

OBIEKT REKREACYJNY "STAWY JANA"
93-317 Łódź, ul. Rzgowska 247

Telefon: +48 733 534 242

stawy.jana@mosir.lodz.pl


Obiekt Rekreacyjny „Stawy Jana” znajduje się w dzielnicy Łódź Górna na terenie osiedla Chojny, w południowej części miasta przy ul. Rzgowskiej 247. Na jego terenie zlokalizowany jest akwen zasilany przez wody rzeki Olechówki.
Na terenie administrowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji znajduje się m. in. przystań wodna gdzie sezonowo można wypożyczyć sprzęt pływający, plaża, na której organizowane jest sezonowe kąpielisko, kompleks boisk typu orlik, plac zabaw, miejsca do grillowania, boisko do siatkówki plażowej, skatepark, stacja street workout oraz boisko do beach soccera. W ciągu ostatnich lat obiekt przeszedł szereg modernizacji - powstały alejki piesze
i rowerowe, budynek przystani, przebudowano przepust wodny stwarzając przestrzeń zabawy dla najmłodszych oraz zamontowano oświetlenie i monitoring wyposażony w funkcję S.O.S. Miejsce to wyróżniają m.in. takie instalacje jak nowoczesna tężnia, napis 3D „Stawy Jana”, ławka dla matki karmiącej, możliwość wypożyczenia rowerów wodnych typu flaming i kaczkomat.
Ze względu na parkowy charakter terenu oraz znajdującą się tam infrastrukturę „Stawy Jana” są doskonałym miejscem do organizacji wydarzeń plenerowych, w tym pikników miejskich lub imprez firmowych.

Najbliższe zajęcia prowadzone przez instruktorów MOSiR:

Brak wydarzeń dla wybranych kryteriów