Obiekt Rekreacyjny Stawy Stefańskiego

OBIEKT REKREACYJNY "STAWY STEFAŃSKIEGO"
93-436 Łódź, ul. Patriotyczna 3

Telefon: +48 791 978 800

stawy.stefanskiego@mosir.lodz.pl


Obiekt Rekreacyjny „Stawy Stefańskiego” znajduje się w dzielnicy Łódź Górna na terenie osiedla Ruda Pabianicka, w południowej części miasta przy ul. Patriotycznej 3. Na jego terenie zlokalizowany jest największy łódzki akwen zasilany przez wody rzek Neru i Gadki.
Na terenie administrowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji znajdują się m. in. plaża, na której organizowane jest sezonowe kąpielisko, plac zabaw, siłownia plenerowa, boisko do siatkówki plażowej, miejsca do grillowania oraz pumptrack. W ciągu ostatnich lat obiekt przeszedł szereg modernizacji – wokół stawu powstały alejki piesza i rowerowa, zamontowano oświetlenie oraz monitoring, a po wschodniej stronie zbiornika utworzono nową plażę. Miejsce to wyróżniają
m. in. takie instalacje jak podświetlany napis 3D „I ♥ ŁÓDŹ”, ławka dla matki karmiącej, fabryka piasku, kaczkomat i ławka smart.
Ze względu na parkowy charakter terenu oraz znajdującą się tam infrastrukturę „Stawy Stefańskiego” są doskonałym miejscem do organizacji wydarzeń plenerowych, w tym pikników miejskich lub imprez firmowych.

Najbliższe zajęcia prowadzone przez instruktorów MOSiR:

Brak wydarzeń dla wybranych kryteriów