Obiekt Sportowy przy Karpackiej

OBIEKT SPORTOWY przy ul. KARPACKIEJ
93-536 Łódź, ul. Karpacka 61

Telefon: +48 (42) 272 14 29

Kierownik obiektu: 502 494 652

karpacka@mosir.lodz.pl


Obiekt sportowy "Karpacka" usytuowany jest w dzielnicy Górna przy ul. Karpackiej 61 w Łodzi. Powstał w latach 70-tych XX wieku i przez wiele lat funkcjonował pod nazwą "Tęcza". Od 2001 r. jego administratorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi.

Obiekt składa się z  hali sportowej, kompleksu boisk typu "orlik" oraz terenu zielonego.

  1. Hala sportowa jest podzielona na 2 części: sektor A do uprawiania gimnastyki sportowej lub artystycznej oraz sektor B przeznaczony do gier zespołowych. Sektor A jest wyposażony w profesjonalny sprzęt gimnastyczny posiadający certyfikaty FIG, co pozwala na  organizację zawodów o randze co najmniej ogólnopolskiej. Na sektorze B mogą odbywać się treningi lub mecze, jest on wyposażony w elektroniczną tablicę wyników.
  2. Kompleks boisk typu "orlik" składa się z boiska do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią  oraz boiska do koszykówki lub siatkówki z nawierzchnią poliuretanową. Na  terenie kompleksu znajdują się szatnie, a boiska są oświetlone.
  3. Teren zielony o powierzchni ok. 10 000 m2 to idealne  miejsce pod organizację imprez firmowych o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Teren jest ogrodzony co zdecydowanie ułatwia ich przeprowadzenie. Dodatkowym atutem jest dobry dojazd do obiektu komunikacją miejską.